Wystawa Max Planck Science Tunnel w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

24.09.2015

Dzięki wspólnemu wysiłkowi Towarzystwa Maxa Plancka, Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Muzeum Lotnictwa Polskiego mamy zaszczyt zaprezentować w Mieście Królów Polskich znaną na całym świecie ekspozycję Science Tunnel 3.0, traktująca na temat badań podstawowych - oryginalnych prac eksperymentalnych i teoretycznych mających na celu zdobycie nowej wiedzy na temat niezbadanych jeszcze dostatecznie zjawisk.

Wielka wyprawa dookoła świata tej najnowszej wersji wystawy Towarzystwa Maxa Plancka zaczęła się symbolicznie w Heinz Nixdorf MuseumsForum w Paderborn, największym komputerowym muzeum świata, albowiem kolekcja koncentruje się na ukazaniu najważniejszych trendów rozwoju nauki w XXI wieku. Po wiekach rozproszenia nauki o życiu, przyrodnicze i inżynieryjne kolejny raz jak w czasach Renesansu skupiają się w całość - nowe odkrycia jednej dziedzinie badań prowadzą do niesamowitych postępów w innej. Pokonywane są coraz to nowe, wydawałoby się nieprzekraczalne bariery ludzkich osiągnięć.

Wystawa Science Tunnel jest właśnie hymnem ku czci dokonań świata nauki. Zabierze Państwa w podróż po najciekawszych obszarach badań podstawowych, od początków wszechświata aż do projektów zrównoważonych źródeł energii. Przedstawi wyjątkowość ludzkiego mózgu, który jest głównym "sprawcą" rozkwitu naszej cywilizacji. Interaktywne przestrzenie medialne, filmy, wywiady, ilustracje i najprzeróżniejsze przedmioty wprowadzą Państwa do poznania nieznanych dotąd tematów, poszerzą wiedzę i pobudzą do dalszego samodzielnego odkrywania tajemnic wszechrzeczy.

Nasze miasto jako pierwsze w tej części Europy dołączy do elitarnego grona światowych metropolii, takich jak Tokio, Berlin, Pekin, Buenos Aires czy Stambuł, które gościły już u siebie różne edycje tej jednej z najlepszych i najpoważniejszych wystaw popularnonaukowych na Ziemi. W znakomity sposób podkreśla to tradycyjną wielowiekową wyjątkową rolę naukową Krakowa w Europie Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy dumni, iż miejscem ekspozycji zostanie Gmach Główny Muzeum Lotnictwa Polskiego, specjalnie przygotowywany na tą okoliczność od wielu miesięcy. Mamy nadzieję, iż w otoczeniu historycznych zabytków techniki wystawa nabierze nowego znaczenia. Zatem serdecznie zapraszamy w dniach od 3 października do 6 grudnia bieżącego roku do wizyty w Muzeum Lotnictwa Polskiego. Liczymy, iż dzięki ekspozycji Science Tunnel każdy odnajdzie w sobie cząstkę naukowca.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: http://sciencetunnel.pl/

Film Max Planck Science Tunnel