Wystawa "Skrzydła amerykańskich sił powietrznych w zbiorach Muzeum Lotnictwa Polskiego"

16.08.2016

Muzeum Lotnictwa Polskiego serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy "Skrzydła amerykańskich sił powietrznych w zbiorach Muzeum Lotnictwa Polskiego" prezentującej kolekcję odznak oraz naszywek amerykańskich sił powietrznych.

Uroczyste otwarcie odbędzie się 1 września o godzinie 11.00 w Gmachu Głównym Muzeum Lotnictwa Polskiego, Al. Jana Pawła II 39 Kraków. Wystawę otworzą Dyrektor Muzeum Lotnictwa, Krzysztof Radwan oraz przedstawiciel Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.

W skład kolekcji wchodzi 359 odznak metalowych oraz 157 naszywek w bardzo dobrym stanie stanowiących pełen zbiór dokumentujący rozwój symboliki specjalności lotniczych USAAF i USAF od lat 40-tych XX w. aż do współczesności. Jest to najprawdopodobniej najbardziej rozbudowana kolekcja odznak i naszywek USAAF i USAF na terenie kraju.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 1 września do 30 listopada 2016r. w godzinach otwarcia Muzeum.