Podsumowanie IV Forum Przestrzeni. Małopolska

17.01.2018

13 grudnia 2017 r. w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyło się IV Forum Przestrzeni. Małopolska. Mieszkać. Bądźmy wybredni! Podczas spotkania zorganizowanego przez Województwo Małopolskie, Fundację Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego podjęto dyskusję na temat architektury zrównoważonej i jej wpływu na nasze życie, estetyki wnętrz naszych domów i mieszkań, funkcjonalności, a także kontekstu urbanistycznego i bliskości natury, które wpływają na jakość naszego zamieszkiwania. W spotkaniu wzięli udział liczni eksperci, w tym: Janusz Kahl - konsul honorowy Danii, Szwecji, Finlandii i Islandii a zarazem prezes South Poland Cleantech Cluster, Dominik Darasz z biura Horizone Studio, architekci z biura Karpiel Steindel Architektura wraz z inwestorką folwarku w Chorowicach Urszulą Krzeszowiak, Przemo Łukasik ze studia Medusa Group, Adam Wysocki ze studia de.materia, Karol Wawrzyniak z biura toprojekt architekci, Zbigniew Maćków z Pracowni Maćków Architekci oraz Marian Bruliński z platformy obido.pl, Janusz Sepioł - urbanista, generalny projektant Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Małopolskiego, Zbigniew Maćków, dr Aleksandra Jadach-Sepioło ze Szkoły Głównej Handlowej i Instytutu Rozwoju Miast oraz Konrad Myślik - pisarz i publicysta, autor książek, m.in. "Alfabetu Małopolski" .

Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem wydarzenia:
Raport