Przygotowania do XIV Małopolskiego Pikniku Lotniczego ruszyły.

6.04.2018

Już 23-24 czerwca 2018 r. na historycznym krakowskim Lotnisku Rakowice-Czyżyny po raz czternasty zagoszczą doskonali piloci w niezwykłych samolotach. Podczas dwudniowych pokazów w powietrzu zaprezentują się mistrzowie akrobacji, zarówno indywidualnej jak i grupowej. Z racji obchodów 100-lecia polskiego lotnictwa nie zabraknie samolotów historycznych dumnie noszących biało-czerwone szachownice. Swoje akrobacyjne umiejętności zaprezentują Artur Kielak i Jurgis Kairys. Wśród pokazów zespołowych nie zabraknie m.in.: Retro Sky Team czy zespołu Firebirds. Liczymy, iż nasze pokazy, tradycyjnie odbywające się na historycznym lotnisku Rakowice-Czyżyny, siedzibie Muzeum Lotnictwa Polskiego, staną się jak co roku wielkim lotniczym świętem. Pragniemy aby Małopolski Piknik Lotniczy stał się zarówno możliwością do podziwiania kunsztu najlepszych pilotów oraz pięknych samolotów, jak i okazją do radosnej zabawy w gronie całej rodziny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Państwa prócz pokazów lotniczych przygotowujemy liczne atrakcje: inscenizacje z udziałem grup rekonstrukcyjnych, prezentacje sprzętu wojskowego, wesołe miasteczka, stoiska gastronomiczne, handlowe i wystawowe.