Informacje dotyczące XIV Małopolskiego Pikniku Lotniczego

13.06.2018

Szanowni Państwo, z racji zbliżającego się XIV Małopolskiego Pikniku Lotniczego przekazuje kilka ważnych informacji, które aułatwiają Państwu dotarcie do Muzeum i spędzenie miło tego czerwcowego lotniczego weekendu.

Cennik biletów
- bilet normalny cena: 25 zł
- bilet ulgowy cena: 15 zł
dla emerytów, rencistów, uczniów, studentów, osób niepełnosprawnych z opiekunem - za okazaniem ważnej legitymacji
- bilet dla dzieci (4-7 lat) cena: 5 zł
- bilet dla dzieci do lat 4 wstęp bezpłatny

Wejście dla posiadaczy biletu elektronicznego (e-bilet) od strony ul. Markowskiego (wejście główne do Muzeum) oraz od strony ul. Życzkowskiego (wejście od kampusu Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej)
- od 21 czerwca (godziny popołudniowe) przedsprzedaż biletów w kasie Muzeum - za zmianę przepraszamy
- w dniach 23-24 czerwca bilety dostępne w kasach przy wejściach na teren Pikniku. Płatność wyłącznie gotówką.

Bilety uprawniają do jednorazowego wstępu na teren dla publiczności, w tym na wszystkie ekspozycje Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Godziny otwarcia
W dniach Pikniku - 23 i 24 czerwca - teren Muzeum i pokazów będzie otwarty w godz. od 9.00 do 19.30.

Wskazówki
Prosimy opiekunów dzieci o zaopatrzenie ich w karteczki z imieniem i nazwiskiem oraz telefonem kontaktowym. Na terenie pikniku znajduje się Punkt Zagubionego Dziecka, komentatorzy Pokazów regularnie ogłaszają imiona małych, zagubionych pociech.

Z uwagi na warunki panujące na Pikniku (hałas, wystrzały, tłum) sugerujemy, by nie zabierać ze sobą psów na teren imprezy. Jeżeli zdecydujecie Państwo zabrać swoich Czworonożnych Przyjaciół prosimy, by były one na smyczy i w kagańcach.

Prosimy o zostawienie swoich jednośladów przed Gmachem Głównym Muzeum.

Sugerujemy zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, krem z filtrem UV, wygodne obuwie oraz śledzić prognozy pogody

Na teren Pikniku można zabrać: małe, rozkładane krzesełko, karimatę lub koc, lornetkę, aparat bądź kamerę.

Zakazane jest wnoszenie na teren Pikniku: baloników lżejszych od powietrza, szkła, alkoholu, noży, broni, materiałów wybuchowych, substancji zakazanych etc.

Parkingi
Parkingi: na kampusach Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej i Akademii Wychowania Fizycznego.
Koszt postoju: 10 zł/dzień
Teren wjazdu na parkingi będzie oznakowany.

adres: Muzeum Lotnictwa Polskiego, al. Jana Pawła II 39
Współrzędne GPS (Gmach Główny MLP): N: 50° 4' 37" E: 19° 59' 23"

Uwaga! W tym roku ze względu na zmianę układu komunikacyjnego w rejonie ul. Bora-Komorowskiego ponownie nie będą znajdować się kasy. Zapraszamy do kas od strony ulic: Ernesta Cieślewskiego, Seniorów Lotnictwa, Mariana Markowskiego (przy Gmachu Głównym MLP), Michała Życzkowskiego (przy kampusie Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej). Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Prosimy o zapoznanie się z planem sytuacyjnym XIV Małopolskiego Pikniku Lotniczego, na którym znajdziecie Państwo schematyczne umiejscowienie m.in.: kas biletowych, stoisk handlowych, punktów gastronomicznych, strefy rekonstrukcji historycznych, punktu medycznego oraz dróg ewakuacji wraz miejscami zbiórki

Regulamin XIV Małopolskiego Pikniku Lotniczego w Krakowie