Czar wspomnień generała Mirosława Hermaszewskiego

11.07.2018

W czasie XIV Małopolskiego Pikniku Lotniczym pojawił się niezwykły Gość - generał Mirosław Hermaszewski wraz ze swoimi gośćmi - zaproszonymi z całego świata kosmonautami. Podczas dwóch dni pikniku zwiedzał, podpisywał swoją książkę i oglądał nasze pokazy lotnicze. Jak sam powiedział: Muzeum Lotnictwa to nasza lotnicza świątynia . Można tu przyjść, by w ciszy i zadumie wspomnieć czego ludzie dokonali by zaistnieć w przestrzeni i jaka była nasza rola w społeczności Ikara. Wędrując wśród eksponatów przeżywam jeszcze raz mój lotniczy życiorys. Całość specjalnego artykułu w którym generał opisał swoją miłość do latania można przeczytać w wydawnictwie piknikowym, który do nabycia jest w sklepie muzealnym.

Byliśmy zaszczyceni, że właśnie w swoją 40 rocznicę lotu był z nami

Dziękujemy Panie Generale i mam nadzieję do zobaczenia niebawem