Wystawa malarstwa "Magia obrazu"

14.08.2018

Wystawa malarstwa pt. "Magia obrazu" zorganizowana została z okazji jubileuszu 5-lecia realizacji Międzyregionalnego Programu "Derby Artystyczne - Śląsk & Małopolska i województwa ościenne".

Na wystawie zostaną pokazane wybrane, najciekawsze prace uczestników wystaw Programu "Derby Artystyczne" z lat 2014-2018 oraz przeglądowe prace uznanych polskich artystów uczestniczących w Programie w charakterze Gości Programu m.in.: Dariusza Kalety, Damiana Lechoszesta, Daniela Pieluchy, Ryszarda Rosińskiego i innych.

Ta okolicznościowa wystawa, to bez wątpienia "uczta dla oka" zarówno dla koneserów sztuki, jak też odbiorcy, nie śledzącego na co dzień zmian i trendów we współczesnym malarstwie polskim, gdyż jednym z celów wystaw Programu jest promocja malarstwa przedstawiającego.

Na wystawie zobaczyć będzie można zarówno tradycyjne, dobre warsztatowo malarstwo, jak też różne stosowane obecnie przez artystów techniki. Wśród prezentowanych kierunków pojawią się: surrealizm, nadrealizm polski, realizm magiczny oraz malarstwo figuratywne.

Derby Artystyczne w liczbach:

W ramach realizacji Programu Derby Artystyczne, od sierpnia 2014 roku do stycznia 2018 roku w woj. śląskim i małopolskim odbyło się 105 wystaw w 40 miastach i miejscowościach, na których pokazano 1391 prac.

Wg. szacunkowych podsumowań od współorganizatorów, wszystkie wystawy obejrzało łącznie ponad 63.000 osób. Przez cztery lata prace w wystawach zaprezentowało 162 artystów.

Strona informacyjna wystawy: www.magiaobrazu.art-plus.info
Strona informacyjna Programu: www.art-plus.info/derby