PZL P.11c na Air Show w Radomiu

27.08.2018

Muzeum Lotnictwa Polskiego było obecne na Air Show w dniach 25 - 26 sierpnia w Radomiu. Ten występ był szczególny - z okazji 100-lecia lotnictwa polskiego do Radomia pojechał świeżo wyremontowany najcenniejszy eksponat MLP - myśliwiec PZL P.11c, który w sobotę 25 sierpnia wykonał pokaz kołowania. Ze jego sterami zasiadał Henryk Wicki, który przeprowadził remont silnika, dzięki czemu możliwe było jego ponowne uruchomienie. Był to pierwszy od czasów wojennej kariery tego samolotu jego pokaz w ruchu.

Your browser does not support the video tag.