Nowy rok szkolny 2018/2019

30.08.2018

Zapraszamy serdecznie do skorzystanie z naszych zajęć edukacyjnych w nowym roku szkolnym. W naszej ofercie pojawiły się nowe tematy zajęć warsztatowych prowadzonych w ramach projektu BON KULTURY. W tym roku szkolnym będą Państwo mogli uczestniczyć w zajęciach "Czarna Skrzynka" i "Bitwa o Anglię - z wizytą w Dywizjonie 303". Więcej informacji o tych zajęciach znajduje się na stronie: www.bonkultury.pl

Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty lekcji muzealnych, które opracowywane są w oparciu o nowe programy nauczania i pozwalają na stworzenie podstaw systemowych działań w edukacji, które umożliwiłyby i upowszechniłyby kształcenie postaw kreatywnych wśród dzieci i młodzieży w oparciu o zagadnienia z zakresu lotnictwa.

Lista tematów lekcji prowadzonych w tym roku szkolnym to:

• Pierwsza wizyta w MLP,
  • Historia lotniska Rakowice - Czyżyny,
  • Pierwsze marzenia człowieka o lataniu,
  • 100 lat polskiego lotnictwa - 1918-2018,
  • II wojna w powietrzu,
  • Sławni Piloci z Polski i ze świata,
  • Silniki i technika budowy samolotów.

Ponadto zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach modelarskich Modelowy zawrót głowy, który od tego roku szkolnego prowadzić będzie w środy, czwartki i piątki. W ramach zajęć nie tylko poznawać będziemy historię naszych eksponatów, ale także samodzielnie zbudujemy modele tych, które zrobiły na naszych Gościach największe wrażenie. Cena biletu dla 1 uczestnika to 12 zł.

By dowiedzieć się więcej o projektach edukacyjnych prowadzonych w Muzeum Lotnictwa Polskiego zapraszamy do odwiedzenia strony Muzeum Lotnictwa Polskiego www.muzeumlotnictwa.pl w zakładce Edukacja znajdą Państwo wszystkie niezbędne informację.

Rezerwacji dokonać można po wcześniejszym uzgodnieniu z terminu z Kasą biletową pod nr tel. 12 642 -87-00 wew. 1 lub 120 lub wysyłając maila na adres: katarzyna.zielinska@muzeumlotnictwa.pl lub kasa@muzeumlotnictwa.pl