Małopolskia Noc Naukowców 2018

30.08.2018

Nie ma lepszej okazji do poznania otaczającego nas świata jak poprzez jego doświadczanie. Właśnie dlatego zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. W piątek 28 września od 18:00 do 24:00 zapraszamy do Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie oprócz atrakcji związanych z astronautyką, odbędą się pokazy prowadzone przez animatorów z Małopolskiego Centrum Nauki. Wspólnie wybierzemy się w podróż promem kosmicznym, a także przyjrzymy się jego budowie. Sprawdzimy jakie technologie stosowane są w lotnictwie, opowiemy historię kosmonautów i astronautów, którym udało się zobaczyć naszą planetę z Kosmosu. W przestrzeniach Gmachu Głównego MLP odbywać się będą prelekcje, projekcje filmowe i warsztaty edukacyjne.
Animatorzy Małopolskiego Centrum Nauki odkryją z nami naturę powietrza. Wspólnie przeprowadzimy szereg różnorodnych eksperymentów z zakresu fizyki, chemii, biologii i techniki. Na najmłodszych uczestników czekają gry i zabawy zespołowe, bo przecież powietrze to zespół atomów tworzący cząsteczki. Tegoroczna edycja Nocy Naukowców odbędzie się w Polsce w 11 miastach. Aż 8 z nich znajduje się w Małopolsce.

Koordynatorem małopolskiej odsłony Nocy Naukowców jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.