W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów, Muzeum Lotnictwa Polskiego zostaje zamknięte dla zwiedzających od dnia 12 marca 2020 r. do odwołania.

Following the decision of the Prime Minister of the Republic of Poland, the Polish Aviation Museum is closed to visitors from 12th March 2020 until further notice.
Agrolotnictwo NATO 1949-2009 Projekt ekspozycji w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie 100-lecie Lotnictwa w Małopolsce Projekt renowacji samolotu WSK PZL AN-2 5705

Wspólny spacer po lotniczych ulicach

6 listopada 2019

5 listopada 2019 roku wspólnie z Warsztatami Terapii Zajęciowej z os. Górali wyruszyliśmy na pierwszy Spacer wokół Muzeum Lotnictwa Polskiego. Przez prawie dwie godziny wspólnie poznawaliśmy historię  dywizjonów i życiorysy takich postaci jak: Jerzy Bajan czy Bolesław Orliński.

Spacer został pilotażowo przygotowany w ramach bloku Dostępność, a jego realizacja mogła być możliwa dzięki projektowi Małopolska. Kultura Wrażliwa.

Projekt Małopolska.Kultura Wrażliwa to projekt, w którym dążymy do zwiększenia obecności osób z niepełnosprawnościami w instytucjach kultury. Głównym celem projektu jest otwieranie instytucji i jej oferty kulturalnej dla każdej zainteresowanej osoby.

Więcej o projekcie na stronie: https://kulturawrazliwa.pl/o-projekcie/