TUPOLEW TU 2, LISUNOW LI 2 ORAZ JUNKERS JU-52 JUŻ NA SWOIM MIEJSCU

sierpień 2020 r.
Trzy największe samoloty, tworzące punkt centralny ekspozycji w Hangarze Głównym _Tupolew Tu 2; Lisunow Li 2 i Junkers Ju-52_ już są na swoim miejscu. Kolejnym etapem będzie montaż elementów aranżacyjnych i ustawiania mniszych samolotów.

PIERWSZE EKSPONATY UMIESZCZONE NA NOWEJ EKSPOZYCJI

lipiec 2020 r.
Pierwsze statki powietrzne zostały umieszczone w hangarze już na swoim miejscu, tuż pod dachem Hangaru Głównego. Pod nimi, na parterze wykonawcy przygotowują podstawy dla największych samolotów które znajdą się na ekspozycji w hangarze.

ROZPOCZĘCIE BUDOWY WYSTAW

maj-czerwiec 2020 r.
Szczegółowa dokumentacja wykonawcza dla wszystkich wystawy została uzgodniona. Rozpoczęła się produkcja i montaż elementów scenografii. Pierwsze elementy aranżacji wystawy już na swoim miejscu w Garażu nr 1

HANGAR GŁÓWNY OTRZYMAŁ ZGODĘ NA UŻYTKOWANIE

kwiecień 2020 r.
Hangar Główny po zakończeniu prac otrzymał zgodę na użytkowanie! Obecnie można przystąpić do prac montażowych dotyczących zaplanowanych ekspozycji.

WYKONAWCA EKSPOZYCJI STAŁYCH WYŁONIONY

styczeń 2020 r.
Muzeum Lotnictwa Polskiego zawarło umowę z wykonawcą wszystkich stałych ekspozycji, realizowanych w ramach projektu w: Hangarze Głównym, Spadochroniarni i Garażu nr 1. Wystawy powstaną dzięki współpracy zespołu pracowników Muzeum Lotnictwa Polskiego z firmą Perfect Displays Sp. z o.o z Warszawy.

PODPISANIE UMOWY NA WYKONANIE ROZBUDOWY MIEJSKIEJ SIECI CIEPŁOWNICZEJ MPEC DLA HANGARU GŁÓWNEGO, GARAŻU NR 1 i GARAŻU NR 2.

25.10.2019 r.
Podpisano umowę i już niedługo ciepło dostarczone przez MPEC będzie zasilało Hangar Główny, Garaż nr 1 i Garaż nr 2 (budynki dotąd nieogrzewane), warto przy tej okazji podkreślić, iż w trakcie realizacji Projektu Muzeum dokonało zmiany sposobu ogrzewania; z ogrzewania elektrycznego na system zasilany siecią MPEC. Będzie i taniej i bardziej ekologicznie!

ZAWARCIE UMÓW NA REALIZACJIĘ REMONTU I PRZEBUDOWY GARAŻU NR 1 i GARAŻU NR 2

maj – czerwiec 2019 r.
Muzeum Lotnictwa Polskiego zawarło umowy z wykonawcami robót budowlanych w Garażu nr 1 oraz w Garażu nr 2. Garaż nr 1 z przeznaczeniem na ekspozycje stałe będzie remontować konsorcjum dwóch krakowskich firm: Włomex-Dynamik. Garaż nr 2 remontowany będzie przez firmę Drager Sp. z o.o., dotychczasowego wykonawcę robót budowlanych w Kancelarii i Spadochroniarni. Garaż nr 2 choć w dużym stopniu przeznaczony będzie do prac konserwatorskich wykonywanych przez specjalistów muzealnych, również w ramach okresowo organizowanych pokazów prac konserwatorskich będzie udostępniany dla zwiedzających.

ZAWARCIE UMOWY NA REALIZACJIĘ REMONTU I PRZEBUDOWY HANGARU GŁÓWNEGO

13.05.2019 r.
13 maja 2019 r. nastąpiło podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą robót budowlanych dotyczących Hangaru Głównego - głównego budynku ekspozycyjnego Muzeum Lotnictwa Polskiego. Budynek będzie remontowała firma Wodpol Sp. z o.o. z Żywca. Dotychczasowe realizacje firmy Wodpol to przebudowa i rozbudowa szklarni Victoria na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Kopernika 27 w Krakowie, przebudowa siedziby Muzeum Historii Medycyny i Farmacji” Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach” i wiele innych.