Logo Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Poszukujemy pamiątek

DATA:11 / 01 / 2024

Szanowni Państwo,
Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie buduje nową halę ekspozycyjną typu hangarowego o powierzchni 3200 m2 z antresolą dla wystawy pt. „Z wiatrem i pod wiatr – lotnictwo cywilne” o roli i osiągnięciach polskich pilotów sportowych. Budowę planujemy zakończyć w trzecim kwartale 2024 r., a nową ekspozycję otworzyć w 2025 r.

Dlatego zwracamy się do wszystkich miłośników i pasjonatów awiacji, rodzin i przyjaciół lotników, wszystkich zainteresowanych z ogromną prośbą o udostępnienie wszelkich pamiątek związanych z działalnością lotnictwa sportowego, pasażerskiego, rolniczego, ratunkowego czy rekreacyjnego. Niezwykle cenne są dla nas trofea sportowe, fotografie, dokumenty, odznaki, odznaczenia, mundury i kombinezony, jak również zapisy wspomnień.

Przekazane materiały, w zależności od woli właścicieli, mogą zostać włączone do zbiorów muzealnych lub oddane w depozyt na potrzeby ekspozycji. Prosimy o kontakt z Muzeum pod numerem telefonu 12 642 87 00, w. 122 lub adres mailowy: dim@muzeumlotnictwa.pl.