Logo Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Zmarł Krzysztof Radwan

DATA:14 / 05 / 2024

Muzeum Lotnictwa Polskiego z głębokim żalem informuje, iż w dniu 14 maja 2024 roku odszedł Krzysztof Radwan, długoletni Dyrektor naszej instytucji.

Krzysztof Radwan pełnił funkcję dyrektora Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie od 1989 do 2020 roku. Przez te lata jego główne obszary działalności ukierunkowane były na rozwój przestrzenny, infrastrukturalny i programowy Muzeum. On w latach 1992-1996 doprowadził do kompleksowej restauracji, połączonej z pracami naukowo-badawczymi, samolotów z czasów pionierskich lotnictwa i Wielkiej Wojny. Kolejnymi wielkimi realizacjami było otwarcie tzw. „Małego hangaru” z ekspozycją wspomnianych samolotów, wystaw stałych – m.in. 140 silników lotniczych (jednej z największych kolekcji na świecie) oraz ekspozycji „Swego nie znacie…”  prezentującej relikty 13 wyjątkowych statków powietrznych zarówno z okresu pionierskiego dziejów lotnictwa, jak i okresu powojennego.

Krzysztof Radwan doprowadził do rewitalizacji terenu powojskowego naszego Muzeum i budowy Gmachu Głównego – jednego z najnowocześniejszych obiektów muzealnych w kraju. Jemu też zawdzięczamy Małopolskie Pikniki Lotnicze.

Krzysztof odszedł po długiej i ciężkiej chorobie, pozostawiając po sobie dobre wspomnienia.

Informacje o dacie i miejscu pogrzebu pojawią się na naszej stronie internetowej.