...

Edukacja

“Skrzydła i wiedza – historia”

“Aerohistoria na pirackich skrzydłach” W Muzeum Lotnictwa Polskiego czeka na Was…prawdziwy pirat – co więcej, nie byle jaki, bo nasz Pirat ma oczywiście skrzydła i jest szybowcem. Różne losy i historie spotykały go zanim trafił do naszej ekspozycji. Zdarzyło się nawet, że był holowany przez śmigłowiec. Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszamy na film! Materiał powstał z […]

WOLONTARIAT – STAŻE – PRAKTYKI

Dysponujesz wolnym czasem, chciałabyś/chciałbyś zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności, działać na rzecz kultury, pomóc przy organizacji naszych wydarzeń, jesteś gotowy do pracy i do poznawania Muzeum Lotnictwa „od kuchni”? Niezależnie w jakim jesteś wieku, czy jesteś chłopakiem, dziewczyną, kobietą czy mężczyzną – możesz się do nas zgłosić i podjąć współpracę.

“Skrzydła i wiedza” – nowy cykl filmów edukacyjnych

Zapraszamy na nowy cykl filmów edukacyjnych “Skrzydła i wiedza”. Będziemy odkrywać tajemnice latających statków i zachęcać do robienia własnych okołolotniczych doświadczeń. Zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy:

Polskie Dywizjony

Historia Bitwy o Anglię opowiedziana z perspektywy polskich dywizjonów, polskich pilotów i ich maszyn. Spacer po ekspozycji w otoczeniu samolotów, które brały udział w bitwie lotniczej nad Anglią i opowieści o Polakach pozwoli młodym uczestnikom warsztatów na zrozumienie znaczenia słów W. Churchilla: Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym. Przygotowane materiały edukacyjne i prezentacja pozwoli na cofnięcie się […]

Urodziny wśród samolotów

Jeśli chcesz zorganizować dla swojego dziecka urodziny w Muzeum – masz teraz taką szansę. W ramach 2-godzinnego spotkania uczestnicy będą mogli zarówno zwiedzić ekspozycję muzealną, poznać historię lotnictwa, zaglądnąć do wnętrza jednego z eksponatów, obejrzeć krótki filmik o tematyce lotniczej i spróbować swoich sił jako pilot – latając na symulatorze lotu bądź przechodząc test sprawnościowy na żyroskopie.

Modelowy zawrót głowy

Cykl pozwalający Młodym Odkrywcą ( w wieku od 7 do 15 lat) na spróbowanie swoich sił w zajęciach modelarskich. Tworzenie pod okiem modelarzy własnych drewnianych modeli samolotów i śmigłowców pozwala na odkrywanie nowych pasji i wykształcenie nowego typu umiejętności.

Warsztaty dla studentów

Zachęcamy do skorzystania z nowych zajęć wykładowych dla studentów różnych kierunków. Bo czy nie łatwiej i sympatycznej zdobywać wiedzę w otoczeniu wielu historycznych maszyn? Warto na kilka godzin zostawić sale wykładowe i przenieść się do muzealnego hangaru, który kryje wiele tajemnic.

Dostępność EDU

Chcesz zwiedzić w ciekawy sposób Muzeum? Dotknąć skrzydła czy posłuchać warkotu silnika? Teraz będzie to możliwe.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowej ścieżki edukacyjno-poznawczej wszystkie osoby z różnego typu niepełnosprawnościami.

Spotkania przy samolocie

Otwarte dla wszystkich chętnych „Spotkania przy samolocie” to okazja do poznania fascynujących historii związanych ze statkami powietrznymi, w tym tymi, które można oglądać na ekspozycji Muzeum. „Spotkania” prowadzi Jan Hoffmann, znawca i popularyzator historii konstrukcji lotniczych, wieloletni kierownik Działu Upowszechniania Muzealiów MLP i spiker Małopolskich Pikników Lotniczych.

Lekcje muzealne – pobierz scenariusz

Dlaczego lekcja w Muzeum Lotnictwa jest inna niż ta w szkole? Dlaczego warto przyjść z klasą właśnie do nas?
W celu przybliżenia dziedzictwa historycznego w jego naturalnej postaci i środowisku, Muzeum Lotnictwa Polskiego opracowało blok edukacyjny dla czterech grup odbiorców: dla uczniów klas „0”, uczniów klas podstawowych (1-6), gimnazjów i szkół ponad-gimnazjalnych.

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
Województwo Małopolskie
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
© Muzeum Lotwnictwa Polskiego w Krakowie   |   Polityka prywatnosci i obsługi "ciasteczek"
Rozmiar fontu
Kontrast