Logo Muzeum

Edukacja

WOLONTARIAT – STAŻE – PRAKTYKI

Dysponujesz wolnym czasem, chciałabyś/chciałbyś zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności, działać na rzecz kultury, pomóc przy organizacji naszych wydarzeń, jesteś gotowy do pracy i do poznawania Muzeum Lotnictwa „od kuchni”? Niezależnie w jakim jesteś wieku, czy jesteś chłopakiem, dziewczyną, kobietą czy mężczyzną – możesz się do nas zgłosić i podjąć współpracę.

Więcej

“Skrzydła i wiedza” – nowy cykl filmów edukacyjnych

Zapraszamy na nowy cykl filmów edukacyjnych “Skrzydła i wiedza”. Będziemy odkrywać tajemnice latających statków i zachęcać do robienia własnych okołolotniczych doświadczeń. Zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy:

Więcej

Wiedzieć więcej o …

Rozpoczynamy nowy cykl sobotnich spotkań, w czasie których postaramy się opowiedzieć wiele ciekawych historii związanych z lotnictwem, pilotami i pilotkami. Spotkania pozwolą na poszerzenie wiedzy z dziedziny historii szeroko rozumianego lotnictwa.

Więcej

Film lotniczy 2020

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne projekcje filmów lotniczych, które odbywać się będą w każdy wtorek o godz. 11.00 i 16.30.
Lista wszystkich prezentowanych filmów znajduje się w Kasie Muzeum.

Więcej

Polskie Dywizjony

Historia Bitwy o Anglię opowiedziana z perspektywy polskich dywizjonów, polskich pilotów i ich maszyn. Spacer po ekspozycji w otoczeniu samolotów, które brały udział w bitwie lotniczej nad Anglią i opowieści o Polakach pozwoli młodym uczestnikom warsztatów na zrozumienie znaczenia słów W. Churchilla: Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym. Przygotowane materiały edukacyjne i prezentacja pozwoli na cofnięcie się […]

Więcej

Urodziny wśród samolotów

Jeśli chcesz zorganizować dla swojego dziecka urodziny w Muzeum – masz teraz taką szansę. W ramach 2-godzinnego spotkania uczestnicy będą mogli zarówno zwiedzić ekspozycję muzealną, poznać historię lotnictwa, zaglądnąć do wnętrza jednego z eksponatów, obejrzeć krótki filmik o tematyce lotniczej i spróbować swoich sił jako pilot – latając na symulatorze lotu bądź przechodząc test sprawnościowy na żyroskopie.

Więcej

EduMuzo Pakiet

Od 01.09.2017 roku wprowadzamy EduMuzo Pakiet, który umożliwia skorzystania z opcji zwiedzenia ekspozycji z przewodnikiem, które będzie połączone z jedną z lekcji muzealnych. Pakiet kosztuje 80 zł za grupę. Liczba Uczestników nie powinna przekraczać 40 osób. Pakiet obowiązuje w każdy dzień tygodnia (od wtorku do niedzieli).

Więcej

Modelowy zawrót głowy

Cykl pozwalający Młodym Odkrywcą ( w wieku od 7 do 15 lat) na spróbowanie swoich sił w zajęciach modelarskich. Tworzenie pod okiem modelarzy własnych drewnianych modeli samolotów i śmigłowców pozwala na odkrywanie nowych pasji i wykształcenie nowego typu umiejętności.

Więcej

Warsztaty dla studentów

Zachęcamy do skorzystania z nowych zajęć wykładowych dla studentów różnych kierunków. Bo czy nie łatwiej i sympatycznej zdobywać wiedzę w otoczeniu wielu historycznych maszyn? Warto na kilka godzin zostawić sale wykładowe i przenieść się do muzealnego hangaru, który kryje wiele tajemnic.

Więcej

Dostępność EDU

Chcesz zwiedzić w ciekawy sposób Muzeum? Dotknąć skrzydła czy posłuchać warkotu silnika? Teraz będzie to możliwe.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowej ścieżki edukacyjno-poznawczej wszystkie osoby z różnego typu niepełnosprawnościami.

Więcej


Województwo Małopolskie
Mecenas Muzeum
Kraków Airport Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych - sponsor restauracji samolotu Caudron  CR.714 Cyclone
Patroni Medialni
Skrzydlata Polska
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
© Muzeum Lotwnictwa Polskiego w Krakowie   |   Polityka prywatnosci i obsługi "ciasteczek"
Rozmiar fontu
Kontrast