Logo Muzeum

Edukacja

Wiedzieć więcej o …

Rozpoczynamy nowy cykl sobotnich spotkań, w czasie których postaramy się opowiedzieć wiele ciekawych historii związanych z lotnictwem, pilotami i pilotkami. Spotkania pozwolą na poszerzenie wiedzy z dziedziny historii szeroko rozumianego lotnictwa.

Więcej

Film lotniczy 2020

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne projekcje filmów lotniczych, które odbywać się będą w każdy wtorek o godz. 11.00 i 16.30.
Lista wszystkich prezentowanych filmów znajduje się w Kasie Muzeum.

Więcej

Polskie Dywizjony

Historia Bitwy o Anglię opowiedziana z perspektywy polskich dywizjonów, polskich pilotów i ich maszyn. Spacer po ekspozycji w otoczeniu samolotów, które brały udział w bitwie lotniczej nad Anglią i opowieści o Polakach pozwoli młodym uczestnikom warsztatów na zrozumienie znaczenia słów W. Churchilla: Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym. Przygotowane materiały edukacyjne i prezentacja pozwoli na cofnięcie się […]

Więcej

PRAKTYKI – STAŻ – WOLONTARIAT

PRAKTYKI – STAŻE – WOLONTARIAT PRAKTYKI UCZNIOWSKIE/STUDENCKIE Oferta praktyk w Muzeum Lotnictwa Polskiego jest skierowana do uczniów szkół zasadniczych lub szkół średnich oraz do studentów uczelni wyższych.  Co jest potrzebne do odbycia praktyk? skierowanie lub zgoda ze szkoły/uczelni na odbycie praktyki ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas odbywania praktyki Co trzeba zrobić? wypełnić ankietę […]

Więcej

Urodziny wśród samolotów

Jeśli chcesz zorganizować dla swojego dziecka urodziny w Muzeum – masz teraz taką szansę. W ramach 2-godzinnego spotkania uczestnicy będą mogli zarówno zwiedzić ekspozycję muzealną, poznać historię lotnictwa, zaglądnąć do wnętrza jednego z eksponatów, obejrzeć krótki filmik o tematyce lotniczej i spróbować swoich sił jako pilot – latając na symulatorze lotu bądź przechodząc test sprawnościowy na żyroskopie.

Więcej

EduMuzo Pakiet

Od 01.09.2017 roku wprowadzamy EduMuzo Pakiet, który umożliwia skorzystania z opcji zwiedzenia ekspozycji z przewodnikiem, które będzie połączone z jedną z lekcji muzealnych. Pakiet kosztuje 80 zł za grupę. Liczba Uczestników nie powinna przekraczać 40 osób. Pakiet obowiązuje w każdy dzień tygodnia (od wtorku do niedzieli).

Więcej

Modelowy zawrót głowy

Cykl pozwalający Młodym Odkrywcą ( w wieku od 7 do 15 lat) na spróbowanie swoich sił w zajęciach modelarskich. Tworzenie pod okiem modelarzy własnych drewnianych modeli samolotów i śmigłowców pozwala na odkrywanie nowych pasji i wykształcenie nowego typu umiejętności.

Więcej

Warsztaty dla studentów

Zachęcamy do skorzystania z nowych zajęć wykładowych dla studentów różnych kierunków. Bo czy nie łatwiej i sympatycznej zdobywać wiedzę w otoczeniu wielu historycznych maszyn? Warto na kilka godzin zostawić sale wykładowe i przenieść się do muzealnego hangaru, który kryje wiele tajemnic.

Więcej

Dostępność EDU

Chcesz zwiedzić w ciekawy sposób Muzeum? Dotknąć skrzydła czy posłuchać warkotu silnika? Teraz będzie to możliwe.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowej ścieżki edukacyjno-poznawczej wszystkie osoby z różnego typu niepełnosprawnościami.

Więcej

Środy i Soboty dla Seniora w muzealnym Klubie dyskusyjnym

Interesujesz się historią wybranego samolotu czy silnika? Chcesz posłuchać opowieści o historycznym lotnisku Rakowice-Czyżyny? A może chcesz zwiedzić poszczególne ekspozycje muzealne? Serdecznie zapraszamy na środowe i sobotnie popołudnia do Muzeum Lotnictwa Polskiego na te nowe zajęcia edukacyjne dla Seniorów.

Więcej


Województwo Małopolskie
Mecenas Muzeum
Kraków Airport Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych - sponsor restauracji samolotu Caudron  CR.714 Cyclone
Patroni Medialni
Skrzydlata Polska
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
© Muzeum Lotwnictwa Polskiego w Krakowie   |   Polityka prywatnosci i obsługi "ciasteczek"
Rozmiar fontu
Kontrast