Logo Muzeum

Edukacja

Filmy podczas Święta Lotnictwa – 28.08.2022

26 August 2020

Już w tę niedzielę w ramach obchodów “Święta Lotnictwa Polskiego” na naszym kinowym ekranie zagości “Dziewczyna (która) szuka miłości”.
Film Romualda Gantkowskiego z 1938 roku to idealny przykład jak pod płaszczykiem melodramatu przemycić film lotniczy nakręcony w celach propagandowych.
W głównych rolach wystąpili, kreowani na “najpiękniejszą parę kochanków” swoich czasów, Tamara Wiszniewska i Mieczysław Cybulski. Oprócz ludzkich aktorów film ten zawiera także całą plejadę gwiazd–samolotów – m.in. RWD 8, RWD 10 czy RWD 11.
Jeśli chcecie zobaczyć historię o ambitnym konstruktorze i biznesmenie pragnącym stworzyć polsko-brazylijskie linie lotnicze, oraz dowiedzieć się czy dziewczyna znajdzie w końcu miłość – zapraszamy w niedzielę (28.08) o godzinie 17:00 do naszego muzealnego kina.
 
Ponadto w ramach wystawy “90 lat Zwycięstwa Challenge” można będzie oglądnąć oryginalny film z 1932 roku dokumentujący zwycięstwo i wypowiedź Franciszka Żwirko, euforię publiczności oraz kadry z pogrzebu bohaterów .
 
 


Województwo Małopolskie
Mecenas Muzeum
Kraków Airport Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych - sponsor restauracji samolotu Caudron  CR.714 Cyclone
Patroni Medialni
Skrzydlata Polska
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
© Muzeum Lotwnictwa Polskiego w Krakowie   |   Polityka prywatnosci i obsługi "ciasteczek"