EM-10 Bielik w Muzeum Lotnictwa Polskiego

31 grudnia 2021

Miło nam poinformować, że Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie pozyskało niezwykle interesujący obiekt – samolot konstrukcji inż. Edwarda Margańskiego. Wczoraj, w późnych godzinach popołudniowych, przyjechał do Krakowa EM-10 Bielik – pierwszy samolot odrzutowy, skonstruowany w Polsce w prywatnej firmie.

Prototyp samolotu EM-10 Bielik stanowi świadectwo rozwoju technicznego i rewolucyjnych rozwiązań autorstwa inż. Margańskiego, któremu najserdeczniej dziękujemy za przekazanie do naszych zbiorów tej maszyny. Już niedługo będzie można ją podziwiać w przestrzeniach ekspozycyjnych Gmachu Głównego MLP. Zajmie godne miejsce obok innej konstrukcji inż. Margańskiego.

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie