FESTIWAL MŁODYCH TWÓRCÓW „Sztuki Odlotowe”

22 czerwca 2021

Kraków, 30.06 – 3.07.2021

Graffiti, szablony, murale, DJing, muzyczne beaty, vlepki, plakaty i historie opowiedziane komiksem – to wszystko to tylko wybrane punkty programu Festiwalu Młodych Twórców, który od 30.06 do 3.07.2021 zaprasza młodzież chętną do tworzenia i próbowania swoich sił w kilkunastu dziedzinach street artu.

Tegoroczna edycja Festiwalu odbywa się pod hasłem „Sztuki Odlotowe”, gdyż spotykać będziemy się w wyjątkowych przestrzeniach Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie w sąsiedztwie historycznych statków powietrznych w bezpiecznych plenerach odbywać się będą warsztaty, wystawy, pokazy i spotkania z wysokiej klasy artystami, którzy dzielić się będą z młodzieżą tajnikami swojej pracy oraz zachęcać do wspólnego tworzenia.

Co i kiedy?

Główny punkt festiwalowy to kreatywne warsztaty dla młodzieży odbywające się od 1 do 3 lipca
(czwartek, piątek, sobota), podczas których powstawać będzie mnóstwo form street artowo-plastycznych (czwartek-piątek), a także rozwinąć będzie można swoje talenty muzyczne (sobota).

Ponadto przygotowując się do warsztatów będzie można łyknąć teorii spacerując Szlakiem Krakowskiego Street Artu zaczynając 30.06 w środę w samo południe na krakowskim Kazimierzu, a także obejrzeć tematyczne wystawy, zagrać w gry uliczne i zobaczyć jak na żywo powstaje wielkoformatowy mural.

Dla kogo?

Do udziału zapraszamy przede wszystkim krakowską młodzież w regulaminowym wieku 13-26 lat chętną do kreatywnego zagospodarowania swojego czasu. Aby zapisać się na Festiwal należy wypełnić formularz dostępny na www.mlodziez.krakow.pl dostępny do 25.06.2021 i czekać na naszą odpowiedź.

Do swojej siedziby zaprasza Gospodarz Miejsca – Muzeum Lotnictwa Polskiego, Organizatorem finansującym wydarzenie jest Młody Kraków, a realizacją zajmuje się Fundacja ARTica.