Spotkanie przy samolocie 15 stycznia 2023

11 stycznia 2023

MiG-15

Muzeum Lotnictwa Polskiego zaprasza serdecznie 15 stycznia 2023 (najbliższa niedziela)
na prowadzone przez Jana Hoffmanna Spotkanie przy samolocie

Porozmawiamy o radzieckim samolocie myśliwskim MiG-15, konstrukcji z końca lat 40-tych. Był to jeden z pierwszych na świecie odrzutowców wyposażonych w skrzydła o dużym skosie do tyłu. Był znaczącym osiągnięciem w dziedzinie techniki lotniczej przełomu lat 40- i 50-tych. Odegrał ważną rolę w wojnie w Korei, będąc groźnym przeciwnikiem dla samolotów amerykańskich i ich sojuszników. MiG-15 był też produkowany w Polsce w pierwszej połowie lat 50-tych (Lim-1, Lim-2). Poznamy historię, rozwój i konstrukcję tego bardzo udanego samolotu.

Wszystkich zainteresowanych tym tematem zapraszamy na godzinę 12.00
do siedziby Muzeum przy al. Jana Pawła II 39.

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie