...

Udział Muzeum Lotnictwa Polskiego w konferencji “Dolnośląskie Peenemünde”

11 października 2021

9 października 2021 byliśmy obecni na zorganizowanej przez wydawcę miesięcznika “Odkrywca” konferencji naukowej “Dolnośląskie Peenemünde” w Leśnej-Baworowie koło Lubania Śląskiego, poświęconej próbom i produkcji na tych terenach przez Niemców w latach 1943-45 silników rakietowych skonstruowanych przez Hellmutha Waltera, używanych do napędu myśliwców przechwytujących Messerschmitt Me 163B, służących do zwalczania amerykańskich bombowców pod koniec wojny. Przedstawiciel Muzeum wygłosił wykład o praktycznym zastosowaniu tych silników. W zbiorach Muzeum w Silnikowni znajdują się dwa silniki rakietowe Waltera – HWK-109-507, stosowany w bombach szybujących Hs 293 i HWK-109-501, służący jako przyspieszacz startowy. Poniżej link do rozmowy dotyczącej prezentacji.:

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie