Logo Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Święto Małopolski 2024

CZAS TRWANIA:09 / 06 / 2024 - 09 / 06 / 2024
Święto Małopolski 2024 organizowane 9 czerwca w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
Już 9 czerwca Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski zaprasza do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie na kolejną odsłonę Święta Małopolski.
W tym roku czeka na Was program, w którym każdy – niezależnie od wieku – znajdzie coś dla siebie.

Dzień pełen wrażeń zagwarantuje Wam aż 10 stref aktywności.

Nauczycie się wyrabiać obwarzanki i moskole, malować piękne zalipiańskie wzory, tworzyć tradycyjne zabawki z drewna i materiału. Będziecie mogli samodzielnie przygotować żelki w kuchni molekularnej i nauczyć się obsługi drukarek 3D.

Zapraszamy grę terenową, w której będziecie poszukiwać tajemniczego Kryształu Czasu, spotykać znanych bohaterów z naszego regionu i rywalizować o cenne nagrody.

Tegoroczne Święto Małopolski to doskonała okazja, żeby wrócić wspomnieniami do dawnych czasów i poczuć w sobie dziecięce emocje, czekać na Was będą: pełen wyzwań tor przeszkód, dmuchańce, gry na zapomnianym Pegasusie, nowoczesnych konsolach lub wymagających symulatorach, a nawet zabytkowe samochody.

Dla pełnych energii najmłodszych gości Święta czeka mnóstwo  gier i zabaw, gdzie będzie można zasiąść do planszówki, wypróbować ćwiczenia z hula hoop, ograć rodziców w wielkie  statki, ping ponga lub wziąć udział w zawodach hobby horse i w meczu hokeja na trawie.

Połączcie siły kilku pokoleń i zagrajcie o fantastyczne nagrody, w tym bilety do Energylandii, a o zmierzchu odlećcie w przestworza balonem MOT-u.

A na deser spróbujcie prawdziwej Uczty Smaków – w strefie gastronomicznej gdzie food trucki i punkty gastronomiczne będą serwować najlepsze przysmaki z Małopolski.

Myślicie, że to koniec? Absolutnie nie! Specjalnie dla Was wyczarowaliśmy pokaz jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich iluzjonistów – Adriana Prusa (Just Edi Show) oraz pełną słodkości ciężarówkę Wawel Truck.

To wszystko w rytmach największych hitów: Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo-Hutniczej, Sary James i Kayah.

Wstęp wolny! Bądźcie z nami 9 czerwca w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

START o godzinie 12:00!

Więcej informacji na https://www.malopolska.pl/marka-malopolska/swieto-malopolski.

Plakat Święta Małopolski 2024 organizowanego 9 czerwca w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie