Logo Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Operacja Renowacja

DATA:07 / 05 / 2024
zestaw rakietowy „Wołchow” odnowiony w czasie akcji "Operacja Renowacja"

W czasie majówki nasze Muzeum odwiedziła bardzo silna grupa z Górnego Śląska. Zaprzyjaźnione Muzeum Techniki Wojskowej im. Jerzego Tadeusza Widuchowskiego w Zabrzu postanowiło te piękne słoneczne dni spędzić na…  ciężkiej, wytężonej pracy w służbie renowacji naszych eksponatów!

W duchu wieloletniej współpracy poczuli się strasznie zobowiązani i zaproponowali kompleksową konserwację powłok lakierniczych zestawu rakietowego „Wołchow”; oczywiście nieodpłatną. Znając ich profesjonalizm nie mieliśmy żadnych wątpliwości w powierzeniu Im tego zadania – i tak  w sile 14 osób (!): dyrekcji, pracowników i wolontariuszy przyjechali i przeprowadzili „Operację Renowację”.

zestaw rakietowy „Wołchow” odnowiony w czasie akcji "Operacja Renowacja"

Dodatkowo tak im się spodobało (to ten szczególny urok Krakowa), że postanowili ponad plan wykonać taką samą konserwację dla zestawu rakietowego „Newa”. Gdyby nie inne zobowiązania możliwe, że próbowaliby nie odjeżdżać i zostaliby na stanowiskach pracy do dziś.

zestaw rakietowy „Newa” odnowiony w czasie akcji "Operacja Renowacja"

Kierujemy więc wielkie podziękowania dla Fundacji Techniki Wojskowej – Mała Armia „Grupa Śląsk” i zapraszamy wszystkich Zwiedzających do podziwiania pięknie odnowionych rakiet i wyrzutni!