Logo Muzeum Lotnictwa Polskiego

Muzeum Lotnictwa Polskiego

Muzeum Lotnictwa Polskiego jest nie tylko skarbcem historii, ale także miejscem, gdzie przeszłość spotyka się z przyszłością, inspirując kolejne pokolenia do odkrywania i czerpania z bogatej tradycji lotniczej. Zapraszamy do odbycia fascynującej podróży przez historię lotnictwa i odkrycia niezwykłych eksponatów.

Misja Muzeum

Misją Muzeum jest zachowanie dla potomności dziedzictwa polskiego i światowego lotnictwa, opowiadanie o jego fenomenie, kreowanie zainteresowania nauką i techniką oraz wskazywanie pozytywnych wzorców patriotycznych i wychowawczych poprzez upamiętnianie losów i postaw lotników polskich walczących o niepodległość Rzeczypospolitej.

Działalność Muzeum

Muzeum Lotnictwa prowadzi działalność wystawienniczą, edukacyjną, naukową, wydawniczą i konserwatorską w celu udostępniania, ochrony i popularyzacji zabytków techniki lotniczej oraz innych artefaktów związanych z lotnictwem, jak dokumenty, mundury, elementy wyposażenia lotniczego i odznaczenia.

Edukacja

Zbiory i eksponaty (wystawy)

Nasze muzeum łączy historię z technologią, zapewniając niezapomniane doświadczenia dla wszystkich odwiedzających. Wystawy zabiorą Cię w niezwykłą podróż przez historyczne dziedzictwo lotnicze. Zobacz 250 statków powietrznych i 124 silników, i przekonaj się, jak pasjonujące może być lotnictwo.

Wystawy stałe Wystawy czasowe

Wydarzenia i Projekty Muzeum

Muzeum Lotnictwa organizuje liczne wystawy czasowe w formie stacjonarnej i online, konkursy z nagrodami, promocje książek, realizuje filmy edukacyjne, udostępniane w Internecie, oraz cykl niedzielnych wykładów – Spotkania przy samolocie – w formie stacjonarnej i online oraz zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i studentów.

Wydarzenia

Przewodnik po atrakcjach

Uzyskaj informacje o tym, jak do nas dotrzeć. Zobacz interaktywną mapę z kluczowymi eksponatami. Zapewnij sobie niezapomniane doświadczenie, zagłębiając się w historię i technologię lotnictwa.

czytaj wiecej

Sklep z pamiątkami

Odkryj nasz sklep online z pamiątkami muzealnymi i literaturą o lotnictwie! Zobacz szeroki wybór unikatowych produktów – od ekskluzywnych upominków po fachowe publikacje.

czytaj wiecej