Zmarł dr Bartłomiej Belcarz

DATA:25 / 03 / 2024
Bartłomiej Belcarz

Muzeum Lotnictwa Polskiego z głębokim żalem informuje, że 25 marca, po długiej i ciężkiej batalii z chorobą, odszedł Przyjaciel naszej instytucji, historyk lotnictwa i wydawca – dr Bartłomiej Belcarz.

Swoim zaangażowaniem i chęcią pomocy zaskarbił sobie sympatię i szacunek wielu. Był wybitnym znawcą dziejów Polskich Skrzydeł nad Francją w okresie II wojny światowej, wspierał nas swą wiedzą z tego zakresu oraz to dzięki Niemu udało nam się odtworzyć bryłę samolotu Caudron CR.714 Cyclone.

Bartek nie odszedł całkowicie – jego cząstka kryje się w książkach i opracowaniach o lotnictwie, które kochał.

Dyrekcja Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz pracownicy składają najszczersze wyrazy współczucia rodzinie i bliskim.