Kolejna nagroda dla Gmachu Głównego MLP

Nowy Gmach Muzeum Lotnictwa Polskiego zdobył nagrodę główną w prestiżowym konkursie „Polska Pięknieje – 7 cudów funduszy europejskich” organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Konkurs „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” organizowany jest już po raz piąty. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych przedsięwzięć dotyczących rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji, współfinansowanych z Funduszy Europejskich.

Muzeum Lotnictwa Polskiego zdobyło nagrodę główną w kategorii Obiekt Turystyczny. Gmach Główny został nagrodzony jako jeden z najnowocześniejszych, najbardziej ekspresyjnych w swej bryle, stworzony od podstaw, obiekt muzealny w Polsce. Budynek, z lotu ptaka, przypomina formą wirujące śmigło. Dzięki wyjątkowej bryle stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w regionie i w całej Polsce.