Otwarcie nowego gmachu MLP dla publiczności

Nowy Gmach Główny Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie został uroczyście otwarty 18 września 2010 roku. Już następnego dnia, w niedzielę 19 września budynek został udostępniony licznie przybyłym zwiedzającym. Wyjątkowym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych gości Muzeum cieszyły się atrakcje umieszczone w Sali Edukacyjnej. Panowała w niej prawdziwie rodzinna atmosfera.

Miłą niespodzianką dla osób, które przyszły do MLP tego dnia około godziny 11 była możliwość obejrzenia odlotu pilota Marka Szufy, który dzień wcześniej uświetnił swym przelotem uroczyste otwarcie Nowego Gmachu Głównego. w przedpołudniowym słońcu M. Szufa wykonał kilka ewolucji powietrznych, a następnie odleciał w kierunku północnym.

W samo południe w Sali Ekspozycyjnej Nowego Gmachu Głównego miało miejsce otwarcie nowej wystawy czasowej. Została ona zatytułowana: „Lotnictwo w plakacie”, a składają się na nią zbiory plakatów o tematyce lotniczej z kolekcji Krzysztofa Dydo oraz ze zbiorów Biblioteki Głównej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ceremonii otwarcia dokonali: Dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego Krzysztof Radwan, kurator wystawy a zarazem autor promującego ją plakatu Kierownik Działu Inwentaryzacji Muzealiów Piotr Łopalewski oraz kolekcjoner K. Dydo. Wernisaż wystawy zgromadził licznych gości, w tym prof. Andrzeja Zięblińskiego z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawa przedstawia polski plakat lotniczy od lat trzydziestych XX wieku do czasów współczesnych. Kolekcja będzie prezentowana do 31 grudnia 2010 roku.