Uroczyste otwarcie odnowionej Izby Pamięci im. mjra pil. Jerzego Iszkowskiego

DATA:27 / 12 / 2023
Zdjęcie z uroczystego otwarcia odnowionej Izby Pamięci im. mjra. pil. Jerzego Iszkowskiego

Dziś odbyło się otwarcie odnowionej Izby Pamięci w Szkole Podstawowej im. mjra pil. Jerzego Iszkowskiego w Tęgoborzu.Mjr pil. Jerzy Iszkowski jest jednym z bohaterów polskiego lotnictwa. Oficer Wojska Polskiego i Armii Krajowej, pilot i cichociemny kawaler Orderu Virtuti Militari, represjonowany po zakończeniu II wojny światowej.

21 listopada 1991 r. słynny pilot został wybrany na patrona Szkoły Podstawowej w Tęgoborzu i utworzono tam Izbę Pamięci poświęconą Jerzemu Iszkowskiemu.

W tym roku szkolna Izba Pamięci przy wsparciu Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie przeszła gruntowną renowację. Przestrzeń ekspozycyjna została doposażona w tablice informacyjne i nowe eksponaty, w tym odznaczenia (częściowo repliki) Iszkowskiego, lornetkę, czapkę pilotkę, nowe fotografie i dokumenty. Jest to jedno z działań podjętych przez Muzeum w ramach projektu „Muzea Domowe”.