Polska - Bułgaria - wspólne lotnicze historie

26.11.2014

Serdecznie zapraszamy od 30.11.2014 roku do obejrzenia nowej wystawy czasowej poświęconej współpracy polsko-bułgarskiej. Wystawa dotyczy współpracy i udziału polskiego przemysłu lotniczego w rozwoju bułgarskiego lotnictwa wojskowego i cywilnego w okresach przedwojennym (lata trzydzieste) i powojennym (w przeciągu lat 50 - 80-tych). Na kilkunastu planszach zostaną również przedstawione sylwetki kilku najbardziej znanych polskich konstrukcji, które były wykorzystywane przez Bułgarów.

Autorem tekstu w wersji polskiej i bułgarskiej jest pan Ryszard Jędrusik.

Wystawa będzie prezentowana w Muzeum Lotnictwa Polskiego przez 3 miesiące.