"Sen o lataniu" wystawa batików autorstwa pani Marthy Mulawy

20.11.2017

"Sen o lataniu" to projekt który ma nam uświadomić jak ważne jest aby w życiu mieć pasję i ją realizować. To ona uskrzydla nas, daje siłę do wielkich wyrzeczeń oraz czyni szczęśliwymi i spełnionymi.

Marzenie człowieka o lataniu sięga początków jego istnienia. Często marzenia rodzą się w snach. Namalowałam wizerunki ptaków ponieważ były zawsze inspiracją dla człowieka, opiewane przez poetów i artystów, były symbolem wolności, a ich atrybuty mieli często bogowie. Nazwy niektórych z nich noszą samoloty, szybowce i helikoptery.

Renesansowy geniusz, Leonardo da Vinci poświęcił wiele lat na rozszyfrowanie zagadki ptasiego lotu i projektowanie maszyn zdolnych unieść w powietrze człowieka. Na łożu śmierci, stwierdził, że jedną z nielicznych rzeczy, jakich żałuje, jest to, że nigdy nie uniósł się w przestworza.

Wystawę będzie można zobaczyć w Muzeum Lotnictwa Polskiego do 05.01.2018 roku