Tropem Wilczym

28.02.2018

Tropem Wilczym to bieg upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Nie jest to jednak zwykły bieg! To wydarzenie wystartuje równo o godzinie 12:00 4 marca w 280 polskich miastach, oraz Nowym Jorku, Chicago, Londynie, Wilnie i wielu innych, gromadząc na starcie ponad 70 000 biegaczy!

Liczby mówią same za siebie - to największy Bieg Pamięci w Polsce!

W każdym z miast biegacze mają do pokonania dystans symboliczny - 1963 metrów - upamiętniający rok w którym zabity został ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek. W tym biegu nie liczy się czas w jakim pokonamy trasę. Uczestnicy często biegną z polską flagą, z małymi dziećmi za rękę lub osobami starszymi. Biegacze na ten dystans zakładają koszulki z wybranym bohaterem, które otrzymują w pakiecie startowym.

Po przebiegnięciu Biegu Honorowego i chwili wypoczynku biegacze startują w rywalizacji na czas. Każde miasto wybiera samodzielnie organizowany przez siebie dystans. W Krakowie będzie to 5 km. Dystans odpowiedni dla każdego.

Kraków zorganizuje Bieg Tropem Wilczym już po raz trzeci. Tak jak w ubiegłorocznej edycji biegacze mają po pokonania niezwykłą trasę. Dzięki uprzejmości Muzeum Lotnictwa Polskiego trasa biegu wiedzie pasami historycznego lotniska, które działało tu w latach 1912 - 1963. Wzdłuż trasy biegu będzie można podziwiać majestatyczne eksponaty samolotów wojskowych.

Na mecie uczestnicy otrzymają wyjątkowy medal, oraz zostaną poczęstowani wojskową grochówką. Biegacze będą też mieli możliwość zwiedzenia wystaw Muzeum bezpłatnie, a osoby towarzyszące w promocyjnej cenie. Na koniec odbędzie się uroczysta dekoracja najszybszych biegaczy.

Organizatorami biegu w Krakowie są: Runonline.pl - Centrum Treningu Biegowego, oraz Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. Stanisława Konarskiego.

Limit uczestników w Krakowie: 1000 osób
Regulamin i zapisy: http://tourdemalopolska.pl/tropem-wilczym/zapisy-tropem-wilczym-2018/
Facebook: Bieg Tropem Wilczym Kraków