Dzień Wolnej Sztuki - 21.04.2018 godz. 12.00

28.03.2018

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Lotnictwa Polskiego w dniu 21.04.2018. Po raz pierwszy Muzeum będzie brało wówczas udział w akcji Dzień Wolnej Sztuki. W ramach Dnia Wolnej Sztuki w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie chcemy zaprosić wszystkich Państwa na opowieści o 3 samolotach - Sopwith F1. Camel - Spitfire i F105 Thunderchief. Przy każdym z eksponatów spędzimy około pół godziny. START godz. 12.00.

Według badań goście muzeów statystycznie spędzają przed każdym dziełem sztuki osiem sekund. Dzieje się tak dlatego, że wchodząc do muzeum, czujemy się zmuszeni do obejrzenia wszystkich dzieł, które się w nim znajdują. Efekt jest taki, że bezrefleksyjnie i kompulsywnie przebiegamy dziesiątki sal muzealnych, po czym jesteśmy zmęczeni i źli. Co gorsza, kompletnie nie pamiętamy i nie rozumiemy tego, co właśnie obejrzeliśmy.

Lekarstwem na tego typu bierne i męczące zwiedzanie jest Slow Art - ruch Wolnej, a raczej Powolnej Sztuki.

Uczestnicy NASZEGO spaceru poznawać będą tajemnice danych statków powietrznych, ich budowę ale także posłuchają ciekawych historii o ludziach z nimi związanymi. Każdy eksponat ma swoją historię do powiedzenia. Wystarczy się w nią wsłuchać. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wysyłanie maili na adres: katarzyna.zielinska@muzeumlotnictwa.pl

Więcej o akcji na stronie: http://www.dzienwolnejsztuki.pl/