Letnie Rodzinne Warsztaty Teatralne

16.07.2018

Chcemy zaprosić na rodzinny warsztat teatralny, który poprowadzimy w Muzeum Lotnictwa Polskiego 29.07.2018 o godz. 11:00. Warsztat będzie prowadzony metodą improwizacji aktorskiej i zabaw integracyjnych. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować sił aktorskich w połączeniu ze swobodną ekspresją technik i narzędzi oraz zabaw dziecięcych. Wspólnie odkryją zabawy jakie kiedyś sprawiały radość ich rodzicom, a rodzice będą mieli okazję wejść w świat zabawy swoich dzieci. Dotyk i słuch to zmysły, które uwrażliwiają na przestrzeń i jej jakość bez uczestnictwa zmysłu wzroku i nowych technologii. Zabawy oparte na wykluczeniu jednego ze zmysłów pomagają zrozumieć otaczający świat z perspektywy osób niepełnosprawnych, ale także uwrażliwiają na różnorodność bodźców i odczuć. Poszerzają horyzont doświadczeń i pozostają jako nowy, bogatszy zasób odbioru rzeczywistości. Czas trwania warsztatu to około 2,5 godziny. Cena biletu dla uczestników - 12 zł.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie maila na adres: katarzyna.zielinska@muzeumlotnictwa.pl

Poznanie zasobów Muzeum Lotnictwa oraz sposoby wykorzystania ich w zabawie i integra-cji są formą spędzania wolnego czasu oraz nauki i poznawania kultury swojego miasta. Ważną częścią wydarzenia jest też warstwa scenograficzna- poznawanie strojów i elementów związanych z kulturą lotniczą i jej historią.

Organizacja czasu i scenariusz spotkania:
1. Rundka zapoznawcza - zabawa integracyjna.
2. Spacer skupienia i poznawanie zasobów przestrzeni warsztatowej.
3. Zabawa - Odkrywanie światów. (Rodzice, dzieci, młodzież pełnosprawna i niepełnosprawna, przestrzeń muzeum i rzeczywistość prawdziwa oraz wyobrażeniowa). Wspólne przedstawianie wytworów powstałych w trakcie warsztatu.
4. Rundka końcowa.
5. Zakończenie i pożegnanie grupy.