Małopolska. Moja Wolność

24.07.2018

Program "Małopolska. Moja Wolność" to działania dla nas i naszych sąsiadów: radosne, twórcze, angażujące, odkrywcze i solidarne świętowanie wolności, które inspiruje, buduje wspólnotę i budzi dumę, ponieważ kochamy i rozumiemy wolność, czerpiąc z przeszłości dla przyszłości.

Celem programu jest zwiększenie świadomości Małopolan na temat wartości wolności oraz wydarzeń, miejsc, postaci związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości, suwerenności, ale i tożsamości regionalnych, lokalnych, zależności międzykulturowych i tolerancji, otwartości i samoświadomości. Świadomość narodowa będzie się przeplatać ze świadomością regionalną i śladami lokalnymi.

Do świętowania zaprasza Województwo Małopolskie, które wspólnie z instytucjami kultury województwa małopolskiego oraz organizacjami pozarządowymi przygotowało mnóstwo wydarzeń związanych z obchodzoną w tym roku 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

"Małopolska. Moja Wolność" to rodzinne pikniki, koncerty muzyki ludowej, folklorystycznej i poważnej, wystawy, publikacje, projekty edukacyjne oraz badawcze.

Szczegółowy wykaz zaplanowanych wydarzeń znajduje się na stronie: