7 Rajd polski Historyczny

22.08.2018

INFORMACJA PRASOWA NR 5
22 SIERPNIA 2 0 1 8

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia 7. Rajdu Polski Historycznego i do rozgrywanego jednocześnie z nim 1. Rajdu Polski Nowych Energii (29 sierpnia-1 września 2018), ważnej międzynarodowej imprezy, organizowanej przez Automobilklub Krakowski.

Rajd Polski Historyczny jest przeznaczony dla pojazdów, które zostały wyprodukowane nie później, niż do końca roku 1990; najstarszy zgłoszony samochód Austin Healey Sprite liczy 60 lat. Załogi w takich autach rywalizują ze sobą w bardzo trudnej konkurencji na regularność Jazdy. W ramach tych samych zawodów odbędzie się Rajd Polski Nowych Energii z udziałem najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów elektrycznych.

Zarząd Automobilklubu Krakowskiego i kierownictwo imprezy zapraszają do obserwowania tych zawodów w różnych punktach trasy, wiodącej przez najpiękniejsze zakątki Małopolski (więcej na stronie internetowej rajdu). W szczególności warto wybrać się na krakowski Rynek Główny, skąd w środę 29 sierpnia od godz. 18 sprzed Bazyliki Mariackiej będą startować kolejne załogi. Już wcześniej wzdłuż linii A-B będą wystawione wyjątkowo cenne samochody zabytkowe, należące do krakowskich (i nie tylko) kolekcjonerów. Organizatorzy równie serdecznie zapraszają na ceremonię mety, która rozpocznie się w sobotę 1 września o godz. 14:30 w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego na dawnym lotnisku Rakowice-Czyżyny. Również tam będzie można podziwiać wystawę wyjątkowo wartościowych pojazdów zabytkowych.

Więcej szczegółowych informacji: www.rajdpolskihistoryczny.pl

Fot. RPH/Łukasz Kutyba