Agrolotnictwo NATO 1949-2009 Projekt ekspozycji w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie 100-lecie Lotnictwa w Małopolsce Projekt renowacji samolotu WSK PZL AN-2 5705

XVI Małopolski Piknik Lotniczy 20-21 czerwca 2020 roku odwołany

Szanowni Państwo,

Z prawdziwą przykrością muszę poinformować, iż w związku z epidemią choroby COVID-19 Muzeum Lotnictwa Polskiego zostało zobowiązane rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów do ograniczenia swojej działalności. Zagrożenie epidemiologiczne spowodowało, że nasza placówka jest zamknięta dla zwiedzających aż do dowołania. Ta sytuacja spowodowała, że z powodów od nas niezależnych organizacja XVI Małopolskiego Pikniku Lotniczego 20-21 czerwca 2020 jest niestety niemożliwa.

Stoimy wszyscy dziś przed wielkim wyzwaniem jakim jest rozprzestrzeniająca się pandemia. Nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie odwoływane są zaplanowane imprezy a rządy poszczególnych państw wprowadzają kolejne ograniczenia mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się niebezpiecznego wirusa SARS-CoV-2. Dotyczy to również Muzeum Lotnictwa Polskiego, które dokłada wszelkich starań by nie narażać zdrowia gości, uczestników, partnerów oraz organizatorów Małopolskiego Pikniku Lotniczego.

Jeżeli tylko sytuacja oraz uregulowania prawne na to pozwolą podejmiemy próbę organizacji pokazów w terminie późniejszym, w drugiej połowie 2020. Cały czas z uwagą obserwujemy rozwój wydarzeń. Zdajemy sobie sprawę, że Małopolskie Pikniki Lotnicze to coroczne święto gromadzące rzesze Krakowian. Obecnie jednak musimy brać pod uwagę przede wszystkim Państwa bezpieczeństwo.

Licząc na zrozumienie składam wyrazy szacunku,

Krzysztof Radwan

Dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego