Stanisław Prauss i jego konstrukcje

CZAS TRWANIA:12 / 05 / 2024 - 21 / 07 / 2024
Stanisław Prauss i jego konstrukcje wystawa czasowa 12.05-21.07.2024 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Stanisław Prauss i jego konstrukcje

wystawa czasowa 12.05-21.07.2024

W ramach cyklu wystaw poświęconych wybitnym polskim konstruktorom lotniczym Muzeum Lotnictwa Polskiego zaprasza na wernisaż wystawy Stanisław Prauss i jego konstrukcje.

Stanisław Prauss (ur. 28 listopada 1903 r. w Warszawie, zm. 12 listopada 1997 r. w Londynie) był konstruktorem lotniczym –  twórcą jednych z najbardziej znanych polskich samolotów w latach 30. XX wieku. Pracował w Państwowych Zakładach Lotniczych w Warszawie, a od II wojny światowej w brytyjskich wytwórniach lotniczych Westland i de Havilland.

Na wystawie zaprezentowane zostaną pamiątki przekazane do zbiorów MLP przez Pana Włodzimierza Pietkiewicza – członka rodziny Praussa, w tym m.in.: dokumenty osobiste, zegar lotniczy firmy Jaeger produkcji szwajcarskiej z samolotu PZL-4, znaczek /identyfikator Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu. Uzupełnieniem wystawy będzie model samolotu PZL.23 Karaś.

W ramach wernisażu odbędzie się także Spotkanie przy samolocie prowadzone przez Jana Hoffmanna o samolocie PZL.23 Karaś. Początek spotkania o godz. 12.00 w Hangarze Głównym przy wystawie o Stanisławie Praussie.

Wernisaż wystawy: 12 maja (niedziela) 2024, godz. 11.00
Hangar Główny, Muzeum Lotnictwa Polskiego