Prząśniczka i inne konstrukcje amatorskie – wystawa i konferencja naukowa – 12.maja 2022

12 maja 2022

Prząśniczka, Marco, Pierzasta Pchełka i Rand Robinson to eksponaty, które od 12.05.2022 można zobaczyć na ekspozycji Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Głównym bohaterem wystawy jest samolot J-1 Prząśniczka skonstruowany przez Jarosława Janowskiego, odnowiony i przywrócony do świetności po kilkudziesięciu latach przez Dział Konserwacji Muzealiów naszego Muzeum. Ponadto na wystawie można oglądać takie eksponaty jak J-5 Marco, Croses EC-3 PouPlume i Rand Robinson KR-2.

Wernisaż wystawy połączony był z konferencją popularnonaukową pt “Prząśniczka i inne konstrukcje amatorskie”.

Podczas Nocy Muzeów 13.05.2022 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie.

Serdecznie zapraszamy. Poniżej fotorelacja z wernisażu.

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie